Przepisy Kurczaki lizaki

Składniki

125 g masła

125 ml mleka

150 g mąki pszennej

35 g mąki  kukurydzianej

2 jajka

1/3 szkl. cukru

1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

100 g białej czekolady

10 ml śmietanki 36%

czerwona, pomarańczowa i czarna masa cukrowa

żółty barwnik

Sposób przygotowania

1

Mąki wymieszaj z proszkiem do pieczenia. Masło zmiksuj z cukrem na puszystą masę i dalej miksując, dodaj kolejno jajka. Do ubitego z jajkami masła dodaj suche składniki i wymieszaj łopatką. Ciasto nałóż do szprycy bez końcówki. Rozgrzej urządzenie do cake popsów, nałóż ciasto wypełniając nim dokładnie półkule foremki. Upiecz na złoto. Cake popsy możesz także upiec w piekarniku w specjalnej dwuczęściowej formie (4–8 minut w zależności od wielkości).

2

Upieczone i wystudzone ciasteczka nadziej na patyczki. Z masy cukrowej wytnij grzebienie i łapki kurczaków. Z czarnej masy przygotuj oczy.

3

Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej wraz ze śmietanką i odrobiną żółtego barwnika. Lekko przestudzoną polewaj cake popsy, aż pokryją się nią równomiernie.

4

Kiedy polewa na cake popsach prawie zastygnie, doczep ozdoby cukrowe.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8