Przepisy Kurczak w imbirowym sosie

Składniki

2 filety z kurczaka

200 g makaronu ryżowego wstążki

1 papryka zielona

1 papryka żółta

1 marchewka

1 cebula

10 g grzybów mun

marynata:

1 czosnek

2 łyżki słodko-pikantnego lub słodkiego sosu chilli

4 łyżki sosu imbirowego z soją

2 łyżki miodu

sok z cytryny

Opis

Kurczaka pokrój w kostkę i marynuj PORADA KONTEKSTOWA - MARYNOWANIE w sosie imbirowym z soją, słodko-pikantnym lub słodkim chilli, miodzie, drobno posiekanym czosnku i soku z cytryny. Odstaw na ok. pół godziny.

W tym czasie pokrój cebulę w piórka, a pozostałe warzywa w słupki jednakowej wielkości. Przygotuj grzyby mun według przepisu na opakowaniu i pokrój w cienkie paski.

Na rozgrzaną patelnię z oliwą wrzuć kawałki mięsa i smaż na złocisty kolor. Następnie dodaj przygotowane wcześniej warzywa i grzyby, a także pozostałą marynatę. Duś pod przykryciem przez ok. 10 - 15 min.

Przygotuj makaron ryżowy według przepisu na opakowaniu, a następnie smaż na patelni przez 5 min.

Kurczaka z warzywami serwuj ze smażonym makaronem. Danie dekoruj pietruszką.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8