Kurczak w galarecie
Składniki
4 udka z kurczaka
3 marchewki
1 mały seler
1 duża pietruszka
1 por (tylko biała część)
1 op. mrożonego groszku
żelatyna w proszku
1 łyżka soli
4 ziarenka pieprzu
2 ziarenka ziela angielskiego
duży liść laurowy
Opis

Umyj i obierz marchewkę, selera i pietruszkę. Pora przekrój na pół i opłucz. Umyj udka z kurczaka. W dużym garnku zagotuj 3 litry wody (bez soli). Dodaj warzywa i przyprawy. Do gotującej się wody włóż udka z kurczaka. Wsyp sól i zmniejsz gaz do minimum tak, żeby wywar tylko „mrugał”. W ten sposób gotuj kurczaka przez 2 godziny. W czasie kiedy rosół się gotuje, wybierz foremki na galaretę i wyłóż je folią spożywczą.

Kiedy rosół jest już gotowy, wyciągnij mięso i odcedź warzywa. Z gorącego wywaru odlej trzy łyżki wazowe do miseczki. Rozpuść w nim żelatynę i połącz z resztą wywaru. Ilość żelatyny zależy od objętości wywaru – wystarczy 10 g na litr płynu. Wyciągnij z zamrażalnika groszek i wysyp na duży talerz, żeby się nieco rozmroził.

Obierz mięso, usuwając skórę i kości, a następnie pokrój na małe kawałki. Na spodzie foremek ułóż warstwę groszku, następnie grubą warstwę mięsa i znów groszek. Do wypełnionych foremek wlej wystudzony wywar z żelatyną tak, aby całkowicie zakryć zawartość. Foremki wstaw do lodówki. Stężałą galaretę przełóż z foremek na talerzyki. Podawaj z cytryną.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
3 tygodni temu
35 min.
Desery
3 tygodni temu
45 min.
Dania główne
3 tygodni temu
255 min.
Napoje
3 tygodni temu
45 min.
Desery
3 tygodni temu
30 min.
Napoje