Przepisy Kurczak w galarecie

Składniki

4 udka z kurczaka

3 marchewki

1 mały seler

1 duża pietruszka

1 por (tylko biała część)

1 op. mrożonego groszku

żelatyna w proszku

1 łyżka soli

4 ziarenka pieprzu

2 ziarenka ziela angielskiego

duży liść laurowy

Opis

Umyj i obierz marchewkę, selera i pietruszkę. Pora przekrój na pół i opłucz. Umyj udka z kurczaka. W dużym garnku zagotuj 3 litry wody (bez soli). Dodaj warzywa i przyprawy. Do gotującej się wody włóż udka z kurczaka. Wsyp sól i zmniejsz gaz do minimum tak, żeby wywar tylko „mrugał”. W ten sposób gotuj kurczaka przez 2 godziny. W czasie kiedy rosół się gotuje, wybierz foremki na galaretę i wyłóż je folią spożywczą.

Kiedy rosół jest już gotowy, wyciągnij mięso i odcedź warzywa. Z gorącego wywaru odlej trzy łyżki wazowe do miseczki. Rozpuść w nim żelatynę i połącz z resztą wywaru. Ilość żelatyny zależy od objętości wywaru – wystarczy 10 g na litr płynu. Wyciągnij z zamrażalnika groszek i wysyp na duży talerz, żeby się nieco rozmroził.

Obierz mięso, usuwając skórę i kości, a następnie pokrój na małe kawałki. Na spodzie foremek ułóż warstwę groszku, następnie grubą warstwę mięsa i znów groszek. Do wypełnionych foremek wlej wystudzony wywar z żelatyną tak, aby całkowicie zakryć zawartość. Foremki wstaw do lodówki. Stężałą galaretę przełóż z foremek na talerzyki. Podawaj z cytryną.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8