Przepisy Kurczak po syczuańsku

Składniki

1 filet z kurczaka

2 ząbki czosnku

1 suszona papryczka chilli

1 mała cebula lub 2 dymki

3 łyżki mąki kukurydzianej

1 łyżeczka mąki ziemniaczanej

2 łyżki oleju

3 łyżki sosu sojowego

1 łyżka octu ryżowego lub białego wina

1 plasterek imbiru

1 łyżka cukru

1/4 szkl. wody

1-2 łyżki oleju sezamowego

przyprawy: pieprz Cayenne

Opis

Kurczaka umyj i osusz ręcznikiem papierowym. Następnie pokrój go w kostkę 3 cm x 3 cm i obtocz w mące kukurydzianej. W woku rozgrzej olej sezamowy i usmaż w nim kurczaka na złoto. Następnie dodaj małą posiekaną cebulę (jeśli nie masz dymek) i podsmaż ok. 1 minuty. Dodaj roztarty czosnek, ususzoną papryczkę (bez nasionek) i imbir. Podsmaż chwilkę aż papryczka stanie się ciemna.

W misce wymieszaj sos sojowy, mąkę ziemniaczaną, ocet, cukier, wodę i pieprz kajeński. Marynatą zalej kurczaka i podsmaż jeszcze w woku przez 2 minuty. Możesz dodać odrobinę soli. Kurczaka podawaj z ryżem ugotowanym na sypko.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Nasza cena

1 / 3

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4