Przepisy Kurczak na ryżu z liczi

Składniki

8 liczi

100 g ryżu białego

1 filet z kurczaka

1/2 czerwonej papryczki chilli

1/2 szkl. orzechów nerkowca

2 łyżki posiekanej pietruszki

Marynata:

1/2 szkl. ananasa

sok z 1 limonki

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Ugotuj ryż według wskazówek na opakowaniu. Filet z kurczaka umyj, pokrój na kawałki, wrzuć do miski, zalej sokiem z ananasa i limonki, dopraw solą i pieprzem. Marynuj PORADA KONTEKSTOWA - MARYNOWANIE mięso przez ok. 30 min. Kiedy ryż stanie się miękki, odcedź go i przełóż do miseczki. Na 1 łyżce oliwy podsmaż kurczaka na rumiano. Następnie dodaj ryż, obrane i pokrojone liczi, posiekaną pietruszkę i chilli – całość wymieszaj. Podgrzewaj przez ok. 3 min. Na drugiej patelni podpraż orzechy nerkowca i dodaj do ryżu. Podawaj od razu ze świeżą posiekaną natką pietruszki. Potrawę możesz dodatkowo skropić sosem sojowym wymieszanym z sokiem cytryny.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8