Przepisy Kukurydziane minimuffiny w miodowym boczku

Składniki

160 g mąki kukurydzianej

160 g mąki pszennej

1 łyżka proszku do pieczenia

100 g cukru

200 ml mleka

1 łyżeczka soli

2 jajka

60 g roztopionego masła

50 ml + 1 łyżka miodu

12 plasterków wędzonego boczku

Opis

Wszystkie składniki za wyjątkiem 1 łyżki miodu oraz boczku miksujemy razem, aż do powstania jednolitego ciasta. Ciastem napełniamy papilotki do minimuffinków. Wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 180°C i pieczemy około 10 minut, aż muffinki nabiorą złocisto-brązowego koloru.

Upieczone muffiny studzimy na kratce. Wyjmujemy z papilotek. Plasterki boczku przekrawamy na pół. Każdy plasterek smarujemy odrobiną miodu i dokładnie owijamy nimi muffinki. Każdego muffinka w boczku zawijamy osobno w kawałek folii aluminiowej. Gdy wszystkie muffinki będą zawinięte, odstawiamy je na około 10 minut. Po tym czasie odwijamy je z folii (dzięki wcześniejszemu zawinięciu boczek się dobrze przyklei i nie odejdzie od muffina przy pieczeniu) i układamy na blaszce do pieczenia wyłożonej papierem do pieczenia.

Pieczemy około 5 minut w temperaturze 220°C, aż boczek nabierze rumianego koloru.

Upieczone muffinki nabijamy na patyczki. Opcjonalnie dekorujemy kokardkami i minikartami do gry.

Lista zakupów do przygotowania kukurydzianych muffinek

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4