Przepisy Kukurydza z masłem orzechowym

Składniki

2 kukurydze

1 łyżka cukru

80 g masła

40 g włoskich orzechów

2 ziarna ziela angielskiego

2 płaskie łyżki soli

cukier

Opis

Do grillowania wybieraj tylko takie kolby, których ziarno jest bardzo jasne. Ciemnożółte ziarna oznaczają, że kukurydza jest przejrzała, a jej ziarno łykowate. Kolby kukurydzy obierz z zielonych liści. Odetnij kaczan od łodygi. Pokrój kolbę na porcje, licząc po pół kolby na osobę. Jeśli kolby są duże, możesz pokroić je nawet na 3 kawałki.

Wstaw garnek z 2 litrami wody do zagotowania. Wsyp 2 płaskie łyżki soli i 1 łyżkę cukru oraz dodaj kawałek masła. Jak tylko woda się zagotuje, włóż kukurydzę i zmniejsz ogień. Kukurydza powinna gotować się powoli przez ok. 15 minut. Możesz podczas gotowania wydłubać ze środka ziarno i spróbować, czy już jest gotowe. Po ugotowaniu wyjmij kawałki kukurydzy i przełóż na półmisek. 

Teraz posiekaj drobno orzechy włoskie. Przesyp do rondelka i wstaw do prażenia PORADA KONTEKSTOWA - PRAŻENIE na grill w garnku. Jak tylko nabiorą lekko rumianego koloru, zdejmij z grilla. Dodaj pozostałe masło, następnie lekko przypraw solą, cukrem i pokruszonym zielem angielskim. Posmaruj kukurydzę masłem z orzechami i połóż na ruszcie grilla lub tacce do opiekania. Co kilka minut smaruj kukurydzę masłem przy pomocy silikonowego pędzla. 

Kukurydza powinna być zrumieniona z każdej strony i soczysta od masła, wtedy jest najsmaczniejsza. Przełóż kolby z grilla na półmisek, układając w dekoracyjny stożek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8