Przepisy Kujawska zupa ze świeżych pomidorów z kluseczkami ziołowymi
Składniki
6 pomidorów
1 l wywaru warzywnego (50 g selera , 100 g marchewki, 60 g pietruszki, cebula)
100 g mąki pszennej
2 jajka
1/2 pęczka natki pietruszki
80 g kwaśnej śmietany 22%
przyprawy: sól, pieprz czarny
Opis

Warzywa obierz, pokrój na małe kawałki. Następnie przełóż do garnka i zalej półtora litrem wody. Przypraw od razu delikatnie solą i gotuj ok. 15–20 minut.

W tym czasie umyj dokładnie pomidory i nożem natnij skórę na krzyż. Przełóż warzywa do głębokiej miski i zalej wrzątkiem do ich całkowitego zakrycia. Jak tylko skóra na nacięciu zacznie się odwijać, wyjmij pomidory i ostudź pod zimną wodą. Następnie obierz ze skórki, przekrój na pół i wytnij twardą część od szypułki. Pomidory pokój w małe kawałki.

Z wywaru wyjmij warzywa (możesz użyć je do sałatki) i wlej pomidory. Zagotuj zupę. Wymieszaj jedną łyżkę mąki pszennej z zimną wodą i wlej do zupy, aby ją lekko zagęścić. Przypraw do smaku solą i świeżym pieprzem. Na koniec dodaj kwaśną śmietanę i już nie gotuj.

Przygotuj kluseczki: wstaw garnek z osoloną wodą. Do miski wsyp pozostałą mąkę i wbij jajka. Przypraw solą i dodaj posiekaną natkę pietruszki. Wymieszaj elastyczne, lecz lejące się ciasto. Nalewaj ciasto z łyżki na wrzątek cienkimi strugami. Jak tylko kluseczki wypłyną, znak, że są gotowe. Wycedź je łyżką na talerz, rozłóż na środku i wlej dookoła zupę ze świeżych pomidorów.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
3 tygodni temu
15 min.
Dania główne
3 tygodni temu
120 min.
Zupy
3 tygodni temu
60 min.
Desery
3 tygodni temu
40 min.
Desery
3 tygodni temu
20 min.
Desery