Przepisy Kujawska zupa ze świeżych pomidorów z kluseczkami ziołowymi

Składniki

6 pomidorów
1 l wywaru (składniki poniżej)
100 g mąki pszennej
2 jajka
½ pęczka natki pietruszki
80 g śmietany kwaśnej (22 %)
pieprz czarny
sól
Wywar warzywny:
50 g selera korzeniowego
100 g marchwi
60 g natki pietruszki
1 cebula

Opis

Warzywa obierz, pokrój na małe kawałki. Następnie przełóż do garnka i zalej półtora litrem wody. Przypraw od razu delikatnie solą i gotuj ok. 15–20 minut.

W tym czasie umyj dokładnie pomidory i nożem natnij skórę na krzyż. Przełóż warzywa do głębokiej miski i zalej wrzątkiem do ich całkowitego zakrycia. Jak tylko skóra na nacięciu zacznie się odwijać, wyjmij pomidory i ostudź pod zimną wodą. Następnie obierz ze skórki, przekrój na pół i wytnij twardą część od szypułki. Pomidory pokój w małe kawałki.

Z wywaru wyjmij warzywa (możesz użyć je do sałatki) i wlej pomidory. Zagotuj zupę. Wymieszaj jedną łyżkę mąki pszennej z zimną wodą i wlej do zupy, aby ją lekko zagęścić. Przypraw do smaku solą i świeżym pieprzem. Na koniec dodaj kwaśną śmietanę i już nie gotuj.

Przygotuj kluseczki: wstaw garnek z osoloną wodą. Do miski wsyp pozostałą mąkę i wbij jajka. Przypraw solą i dodaj posiekaną natkę pietruszki. Wymieszaj elastyczne, lecz lejące się ciasto. Nalewaj ciasto z łyżki na wrzątek cienkimi strugami. Jak tylko kluseczki wypłyną, znak, że są gotowe. Wycedź je łyżką na talerz, rozłóż na środku i wlej dookoła zupę ze świeżych pomidorów.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8