Przepisy Kryptonitowe lizaki

Składniki

2 szkl. cukru

3/4 szkl. wody

cytryna

zielony barwnik

patyczki do lizaków

folia aluminiowa

naczynie wypełnione ryżem, kaszą lub innym sypkim granulatem

Sposób przygotowania

1

Z folii aluminiowej uformuj różnej wielkości i kształtu łódeczki. To będą formy kryształów, dlatego upewnij się, że są odpowiednio szczelne (najlepiej, żeby składały się z kilku warstw folii).

2

W gotowe foremki ostrożnie wbij patyczki do lizaków.

3

Umieść foremki w naczyniu wypełnionym ryżem. Upewnij się, że leżą równo w poziomie, są stabilne i nie przechylają się na boki!

4

Wodę, cukier i jedną łyżeczkę soku z cytryny wymieszaj w rondelku.

5

Dodaj barwnik.

6

Rondel ustaw na dużym ogniu. Podgrzewaj, aż mikstura osiągnie temperaturę 150°C (około 15 minut). Nie mieszaj! Gorący rondel zdejmij z ognia. Dużą miskę wypełnij lodowatą wodą i zanurz w niej dno rondelka na około pół minuty.

7

Gorącym syropem ostrożnie napełnij foremki. Odstaw je na około 30 minut. Po tym czasie odklej z lizaków folię aluminiową. I gotowe! Lizaki najlepsze wrażenie robią w grupie!

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8