Przepisy Krwawe kiwi

Składniki

1 kg kiwi

1 szkl. wody gazowanej

1 limonka

2/3 szkl. soku malinowego

1 szkl. cukru

plasterki limonki do dekoracji

Opis

Sok malinowy wlej do garnuszka, wsyp cukier i doprowadź do wrzenia – nie mieszaj, cukier powinien sam się roztopić. Gdy zacznie wrzeć, wymieszaj, zmniejsz ogień i gotuj przez ok. 15 min, tak aby cukier całkowicie się rozpuścił, a masa stała się bardziej lepka i gęsta. Następnie zdejmij z ognia i poczekaj chwilkę, aż syrop zgęstnieje, ale nie zastygnie.

Weź wysokie szklanki. Malinowy syrop nabieraj łyżką i oblewaj krawędzie szklanki tak, aby ściekał po jej ściankach, od razu zastygając. Następnie odstaw. Obierz kiwi, wytnij twarde końce, zmiksuj i przelej do dzbanka z dzióbkiem. Dodaj do dzbanka wodę gazowaną i wciśnij sok z połowy limonki (drugą połowę pokrój do dekoracji w plastry).

Napój przelej do szklanek i szybko podawaj ze słomką i ozdobą z limonki. Możesz także dodać kostki lodu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8