Przepisy Kruche marchewki z farszem ogórkowym

Składniki

250 g masła + do posmarowania foremek

250 g gęstej kwaśnej śmietany

500 g mąki pszennej + do podsypywania

roztrzepane białko z jajka

1/2 łyżeczki soli

barwnik pomarańczowy

Farsz:

300 g twarożku

2 ogórki szklarniowe

pęczek koperku + kilka gałązek do ozdoby

2 ząbki czosnku

przyprawy: sól, pieprz

Sposób przygotowania

 alt=
1

Zagnieć szybko gładkie ciasto z mąki, masła, barwnika, soli i śmietany. Zawinięte w folię ciasto schowaj na pół godziny do lodówki. 

 alt=
2

Po tym czasie rozwałkuj ciasto, podsypując cienko mąką na placki grubości półtora milimetra. Placki potnij na paski szerokości około półtora centymetra.

 alt=
3

Brzegi pasków posmaruj roztrzepanym białkiem. Metalowe rurki wysmarowane masłem owiń na zakładkę paskami ciasta, zaczynając od szerszego końca rurki. Tak przygotowane marchewki wstaw do piekarnika nagrzanego do 200° i piecz około 10 min. Upieczone rurki ściągnij z foremek na ciepło, w momencie, gdy ostygną na tyle, że będziesz mógł dotknąć je ręką. 

 alt=
4

Ogórki obierz i zetrzyj na tarce. Odciśnij nadmiar wody. Starte ogórki wymieszaj z serem, przeciśniętym przez praskę czosnkiem i posiekanym koperkiem. Dopraw solą i pieprzem. 

 alt=
5

Farsz nałóż do szprycy bez końcówki. Wystudzone marchewki napełnij farszem i przystrój gałązką koperku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4