Przepisy Kruche ciasto z owocami

Składniki

1/2 szklanki agrestu

1/2 szklanki porzeczek

1/2 szklanki czereśni

1 szklanka mąki

1 łyżka soli

45 ml zimnej wody

175 g masła

1 żółtko

1 op. cukru waniliowego

3 łyżki musu jabłkowego

garść orzechów włoskich

garść płatków migdałowych

Opis

Owoce umyj, oczyść, czereśnie wydryluj. Mąkę przesiej do miski, dodaj cukier oraz masło i wszystko razem rozetrzyj w dłoniach, tak aby powstały okruchy. Następnie dodaj jajko i wymieszaj całość. Wlej wodę i zagnieć składniki tak, aby powstały jeszcze większe okruchy. Włóż je do lodówki na ok. 1 godz.

Formę do pieczenia posmaruj masłem i oprósz mąką, wyłóż dno okruszkami, pozostawiając ich niewielką część do posypania wierzchu ciasta. Okruchy podpiecz w piekarniku nagrzanym do temp. 200° przez ok. 10 min. Ciasto wyjmij i posmaruj musem jabłkowym, a następnie dodaj owoce. Posyp całość orzechami, płatkami migdałami oraz pozostałymi okruchami. Zapiekaj w temp. 180°, aż wierzch ciasta uzyska złoty kolor.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8