Przepisy Kruche choineczki

Składniki

125 g margaryny

1 jajko

400 g mąki

120 g cukru pudru

190 ml płynnego miodu

20 g kakao

1 op. przyprawy do pierników

1 łyżeczka proszku do pieczenia

Lukier:

4 białka

480 g cukru pudru

kolorowe cukrowe perełki

Sposób przygotowania

 alt=
1

Wymieszaj mąkę z pozostałymi suchymi składnikami ciasta. Następnie dodaj do mąki margarynę i posiekaj. Dodaj miód i jajko. Zagnieć gładkie ciasto. Zawiń je w folię i schowaj na 30 minut do lodówki.

 alt=
2

Rozwałkuj ciasto na placek grubości pół centymetra. Foremkami tego samego kształtu, ale o różnych wielkościach wytnij ciasteczka (po 15-20 z każdego rozmiaru). Wycięte ciasteczka ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piecz w nagrzanym do 180°C piekarniku od 4 (najmniejsze) do 8 (największe) minut.

 alt=
3

Przygotuj lukier. Przesiej cukier puder. Jedno białko zacznij ubijać na sztywną pianę. Pod koniec ubijania dodaj stopniowo 120 g cukru pudru. Ucieraj, aż powstanie gęsty lukier. Dopiero po zużyciu jednej porcji lukru utrzyj następną. W przeciwnym razie lukier może zastygnąć w szprycy zanim skleisz wszystkie choinki.

 alt=
4

Przełóż lukier do szprycy (lub po prostu do woreczka z odciętym narożnikiem). Na największe pierniczki nałóż grubą warstwę lukru. Przykryj lukier mniejszymi pierniczkami. Znowu nałóż lukier i przykryj go jeszcze mniejszymi pierniczkami. Ostatnie, najmniejsze gwiazdki przyklej pionowo. Do lepkiego jeszcze lukru przyklej cukrowe kuleczki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 21.11-27.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4