Przepisy Kruche choineczki

Składniki

125 g margaryny
1 jajko
400 g mąki pszennej
120 g cukru pudru
190 ml miodu (płynnego)
20 g kakao
1 opakowanie przyprawy do piernika
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Lukier:
4 jajka (białka)
480 g cukru pudru
1 opakowanie perełek dekoracyjnych

Sposób przygotowania

1

Wymieszaj mąkę z pozostałymi suchymi składnikami ciasta. Następnie dodaj do mąki margarynę i posiekaj. Dodaj miód i jajko. Zagnieć gładkie ciasto. Zawiń je w folię i schowaj na 30 minut do lodówki.

2

Rozwałkuj ciasto na placek grubości pół centymetra. Foremkami tego samego kształtu, ale o różnych wielkościach wytnij ciasteczka (po 15-20 z każdego rozmiaru). Wycięte ciasteczka ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piecz w nagrzanym do 180°C piekarniku od 4 (najmniejsze) do 8 (największe) minut.

3

Przygotuj lukier. Przesiej cukier puder. Jedno białko zacznij ubijać na sztywną pianę. Pod koniec ubijania dodaj stopniowo 120 g cukru pudru. Ucieraj, aż powstanie gęsty lukier. Dopiero po zużyciu jednej porcji lukru utrzyj następną. W przeciwnym razie lukier może zastygnąć w szprycy zanim skleisz wszystkie choinki.

4

Przełóż lukier do szprycy (lub po prostu do woreczka z odciętym narożnikiem). Na największe pierniczki nałóż grubą warstwę lukru. Przykryj lukier mniejszymi pierniczkami. Znowu nałóż lukier i przykryj go jeszcze mniejszymi pierniczkami. Ostatnie, najmniejsze gwiazdki przyklej pionowo. Do lepkiego jeszcze lukru przyklej cukrowe kuleczki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Nasza cena

1 / 3