Przepisy Królik wielkanocny

Składniki

4 szkl. mąki

6 szt. jajek

70 g cukru

1 szkl. mleka

100 g paczka wiórków kokosowych

3 łyżeczka masła

1 łyżeczka cukru wanilinowego

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 łyżeczka sody

1 szczypta soli

Nadzienie

2 łyżeczka masła

250 g kremowego serka

1 szt. banana

1 łyżeczka soku z cytryny

1 opakowanie paczka wiórków kokosowych

1 opakowanie cukierków M&M’s

1 szt. papieru do pieczenia

Sposób przygotowania

1

Wymieszaj masło, cukier, jajka oraz cukier waniliowy. W osobnej misce wymieszaj mąkę, proszek do pieczenia, sodę oczyszczoną i wiórki kokosowe. Dodaj przygotowaną wcześniej masę maślaną, dolewając co jakiś czas mleka.

2

Formę do pieczenia posmaruj masłem, przelej do niej ciasto i piecz przez 30 minut. Gdy ciasto będzie gotowe, odstaw je do ostygnięcia na około 10 minut. Następnie usuń formę i odstaw ponownie ciasto na bok.

3

W międzyczasie przygotuj nadzienie, mieszając dokładnie wszystkie składniki.

4

Gdy ciasto ostygnie całkowicie, przetnij je na pół, wytnij głowę oraz ogon i połącz wszystko przygotowanym wcześniej nadzieniem. Przygotuj uszy z papieru technicznego i wyłóż wierzchnią stronę królika dodatkową warstwą nadzienia. Posyp korpus królika wiórkami kokosowymi, a głowę ozdób kolorowymi cukierkami. Wielkanocny przysmak gotowy!

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8