Przepisy Krewetki z jarmużem, brokułem i pestkami dyni

Składniki

150 g średnich krewetek (mrożonych)

garść jarmużu

1/4 brokułu

1 mała papryczka chili

1 cm imbiru

2 łyżki pestek dyni

1 łyżka soku z cytryny

1 łyżka oliwy z oliwek

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Przygotuj marynatę do krewetek. Pokrój chili w drobną kostkę. Jeżeli nie chcesz, by danie było zbyt pikantne, pozbądź się pestek z papryczki. Obierz imbir i pokrój w drobniutką kostkę. Połącz warzywa z sokiem z cytryny, oliwą, szczyptą soli i pieprzem. Całość wymieszaj.

Krewetki wyciągnij dzień wcześniej z zamrażalnika i rozmroź, kładąc je w lodówce na dolnej półce. Każdą rozmrożoną krewetkę natnij od wewnętrznej strony i wyciągnij jelito (czarna nitka). Krewetki połącz z marynatą i odstaw na 30 minut. Po tym czasie rozgrzej patelnię. Przełóż na nią krewetki z marynatą, smaż i mieszaj do momentu, aż cały płyn odparuje (5–6 minut).

W międzyczasie odetnij zgrubiałe części w jarmużu. Ugotuj jarmuż i brokuł na parze (ok. 10 minut). Pestki dyni podpraż na suchej patelni. Danie podawaj posypane pestkami dyni.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8