Przepisy Krewetki tygrysie zawijane w boczku

Składniki

​300 g krewetek BT 31-40 bez pancerza z ogonkiem

5 plasterków boczku

2 ząbki czosnku

20 ml oliwy z oliwek

30 g masła

1/2 pęczka natki pietruszki

1 gałązka tymianku

1 cytryna

100 g sosu z grillowanej papryki

przyprawa: sól, pieprz czarny

Opis

Krewetki rozmroź najlepiej zostawiając je w misce i w lodówce na całą noc. Po odmrożeniu krewetki odciśnij z wody i przełóż do miski. Przypraw solą (bardzo delikatnie) i pieprzem oraz sokiem z połowy cytryny. Obierz czosnek i posiekaj. Dodaj do krewetek. Natkę pietruszki umyj i drobno pokrój. Wymieszaj z krewetkami.

Plasterki boczku pokrój wzdłuż na 3 paski. Każdy pasek przetnij na pół i owiń pojedynczo krewetki. Zepnij po trzy sztuki wykałaczką. Na patelni rozgrzej oliwę i jak tylko będzie gorąca włóż zawinięte krewetki. Smaż z każdej strony aż zmienią kolor na jasny pomarańczowy. Następnie dodaj tymianek i masło i jeszcze chwilę podduś. Na koniec przypraw świeżym pieprzem całe danie. Na talerzu dekoracyjnie rozprowadź sos z grillowanej papryki a na nim ułóż krewetki. Cytrynę przekrój na ćwiartki i ułóż obok krewetek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4