Przepisy Krem z zielonego groszku z grzankami i wędzonym boczkiem

Składniki

400 ml bulionu warzywnego

250 g groszku zielonego

2 ziemniaki

80 g boczku wędzonego (5 plastrów)

1 cebula

1 czosnek

40 g masło

1/2 bagietki

1 gałązka natki pietruszki

50 ml śmietanki 30%

1 łyżka oliwa

przyprawy: gałka muszkatołowa, sól, pieprz czarny

Opis

Cebulę i czosnek obierz, a następnie drobno pokrój. W rondlu rozgrzej masło, dodaj cebulę i czosnek, lekko podsmaż (cebula i czosnek nie mogą się zarumienić). Przypraw lekko solą, wtedy warzywa szybciej zmiękną. W tym czasie obierz ziemniaki i pokrój w kawałki. Dodaj do cebuli i lekko podsmaż wraz z jednym plastrem boczku. Zalej bulionem i gotuj, aż ziemniaki będą miękkie. Wtedy dodaj zielony groszek i gotuj jeszcze przez ok. 5 min. Uważaj, bo przy zbyt długim gotowaniu zielony groszek traci swój żywy kolor i szarzeje.

Rozgrzej piekarnik z funkcją grilla. Rozłóż plastry boczku wędzonego PORADA KONTEKSTOWA - WĘDZENIE na pergaminie i wstaw do pieczenia. Po kliku minutach boczek będzie chrupiący, a większość tłuszczu się wytopi. Odłóż chipsy z boczku na ręcznik kuchenny. Pokrój boczek na paski.

Zupę zmiksuj w całości na gładki krem. Dodaj śmietankę, przypraw solą, pieprzem i gałką muszkatołową. Jeszcze raz wymieszaj. Bagietkę pokrój w kostki na grzanki. Przypraw solą, pieprzem oraz oliwą i wstaw na blaszkę do piekarnika po pieczeniu boczku. Mieszaj często grzanki, aby równomiernie się zrumieniły.
 
Wlej na talerz krem z groszku i udekoruj kleksem z bitej śmietany. Posyp grzankami, chrupiącym boczkiem i natką pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8