Przepisy Krem z porów z chipsami z szynki

Składniki

1 por 

500 ml bulionu warzywnego

50 g sera mascarpone 

1/2 łyżeczki papryki słodkiej wędzonej

50 g szynki Iberico / Serrano (3 plasterki)

50 g masła 

2 ząbki czosnku 

200 ml śmietanki 30% 

1 gałązka tymianku 

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Pora umyj i pokrój na małe kawałki. W rondelku rozgrzej masło i dodaj pora. Duś lekko, aż straci surowy zapach, ale nie pozwól, aby się zrumienił. Obierz czosnek i pokrój w plasterki. Dodaj do smażonego pora. Przypraw całość lekko solą i świeżo mielonym pieprzem oraz słodką papryką i tymiankiem. 

Wlej bulion i gotuj przez ok. 20 minut, aż warzywa zmiękną. Wlej na koniec śmietankę i ponownie zagotuj zupę. Zmiksuj na gładki krem. Dopraw do smaku jeszcze solą i pieprzem. Na suchej patelni teflonowej lub porcelanowej podsmaż plasterki szynki bez tłuszczu do momentu, aż zrobią się z nich chrupiące chipsy. Krem przelej do miseczki lub na talerz. Udekoruj kleksem serka mascarpone i połamanymi chipsami z szynki. Od razu podawaj. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4