Przepisy Krem z pieczonej dyni dekorowany oliwą i śmietanką

Składniki

​1/2 kg dyni

50 g cebuli

1 ząbek czosnku

250 ml śmietanki 30%

30 ml oliwy

20 g masła

600 ml wywaru warzywnego (marchew, seler, pietruszka)

50 ml kwaśnej śmietany 18% do dekoracji

1 arkusz papieru pergaminowego

przyprawy: sól, pieprz czarny, gałka muszkatołowa

Opis

Dynię przekrój długim nożem na kawałki. Wbij nóż do połowy długości w skórę, następnie zdecydowanie przesuń w dół za rączkę. Dzięki takiej dźwigni, łatwej pokroisz twardą dynię. Za pomocą łyżki wyjmij pestki wraz z włóknami. Dynię pokrój na mniejsze kawałki i odkrój nożem skórę. Każdy kawałek ułóż w porcelanowej formie, polej oliwą i przypraw solą. Rozgrzej piekarnik do temperatury 180°. Wstaw dynię do pieczenia na ok. 30 minut. Ważne, aby brzegi dobrze się przypiekły, wtedy zupa otrzyma lekki karmelowy posmak.

Cebulę i czosnek obierz i pokrój na małe kawałki. Pod koniec pieczenia dodaj do dyni cebulę i czosnek. Upieczoną przełóż do garnka razem z całym sokiem i oliwą. Kawałek dyni odłóż do dekoracji.

Do naczynia po pieczeniu nalej ok. 0,5 l wody i umyj pędzelkiem przypalone brzegi. Przelej wodę z naczynia do garnka z dynią. Gotuj warzywa jeszcze przez 10 minut. Następnie zmiksuj na aksamitny krem, dolej śmietankę i przypraw do smaku solą, świeżo mielonym pieprzem oraz szczyptą gałki muszkatołowej. Na talerz nalej porcję gotowej zupy.

Z papieru pergaminowego przygotuj tytkę. Wlej do niej kwaśną śmietanę. Końcówkę przytnij na 1 milimetr. Nakreślaj śmietaną koła, zaczynając od środka – poprowadź ślimaczki na zewnątrz. Następnie końcówką noża poprowadź ślad od środka do zewnątrz i tak dokoła w odległości 4 cm od zewnętrznego koła. Kolejny ślad poprowadź w przeciwnym kierunku od zewnętrznego koła do środka. Na środek połóż pokrojone kawałki dyni. Całość dekoruj zieloną natką i kroplami oliwy.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8