Przepisy Krem z lukrecją i lawendą

Składniki

50 g lukrecji w korzeniu

3 g kwiatów lawendy

250 ml śmietanki 30%

3 żółtka

1/4 laski wanilii

20 g cukru

Syrop:

2 gałązki mięty

30 g lukrecji

50 g cukru brązowego

1/2 cytryny

5 ml miętowego likieru

Opis

Umyj lukrecję. Przekrój wzdłuż na pół, aby wydobyć z niej jeszcze więcej smaku. Do rondelka wlej śmietankę, dodaj lawendę, lukrecję oraz pociętą laskę wanilii. Zagotuj na małym ogniu i dodaj cukier. Delikatnie wymieszaj i odstaw, aby lukrecja oddała smak.

W międzyczasie w drugim rondelku zagotuj 100 ml wody z cukrem na syrop. Dodaj sok z cytryny i listki mięty, likier oraz pociętą lukrecję. Gotuj na mocnym ogniu ok. 10 minut do momentu, aż odparuje połowa płynu. Odstaw syrop do ostygnięcia.

W misce roztrzep żółtka i wlej ciepłą śmietankę, odcedzając wszystkie zawarte w niej dodatki. Wymieszaj i ponownie przelej do rondelka. Delikatnie podgrzej i cały czas mieszaj. Gdy krem zacznie delikatnie parować, przelej go do miseczek do 3/4 ich pojemności.

Przełóż miseczki do garnka, którego dno wyłożysz szmatką. Zalej garnek wodą. Uważaj, by nie zalać kremu wodą. Gotuj 40 minut pod przykryciem na wolnym ogniu. Krem możesz podawać na ciepło lub zimno polany lukrecjowo-miętowym sosem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 17.09-23.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8