Przepisy Krem śmietankowy na cieście francuskim

Składniki

1 opakowanie ciasta francuskiego (gotowego)
1 garść czerwonych porzeczek
1 jajko
Krem:
1 szklanka śmietany kremówki (36%)
30 g cukru pudru
2 łyżki białego wina
6 kropel olejku waniliowego

Opis

Śmietanę dobrze schłódź, a następnie ubij. Do śmietany dodaj cukier i dalej ubijaj. Kiedy cukier dobrze połączy się ze śmietaną dodaj wino oraz esencję waniliową i wymieszaj. Przykryj naczynie z ubitą śmietaną i schowaj do lodówki.

Owoce umyj, przebierz i oczyść z kiści. Ciasto francuskie rozwiń i wytnij w nim równe kwadraty. Ciasto posmaruj z wierzchu roztrzepanym jajkiem i piecz przez ok. 15 min w temperaturze 180°, aż ciasto lekko się zarumieni. Po upieczeniu udekoruj schłodzonym kremem waniliowym i owocami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8