Przepisy Krem karmelowy

Składniki

150 g cukru

550 ml mleka

200 ml śmietanki kremówki

100 g cukru

6 jajek

1 laska wanilii

Opis

Przygotuj karmel: 4 łyżki cukru stop na dość wolnym ogniu. Cukier rozprowadź równo na całej powierzchni patelni, nie mieszaj, tylko poczekaj aż zacznie się topić – dopiero wtedy delikatnie pomieszaj. Gdy cukier zupełnie się roztopi i zbrązowieje, dodaj 2 łyżki wody i wymieszaj. Gdy na cukrze utworzy się piana, zdejmij garnek z palnika i poczekaj aż opadnie. Następnie wlej do formy, pokrywając nim dno foremki.

Mleko zagotuj z wanilią. Jajka roztrzep w misce, stopniowo dodawaj do nich gorące mleko. Całość mieszaj aż masa lekko zgęstnieje. Następnie przecedź ją przez sito i wlej do foremek, wstaw do piekarnika nagrzanego do 210°C do kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA na 30 min i piecz aż krem zastygnie. Pod koniec pieczenia zmniejsz temperaturę do 180°. Zapieczony krem trzymaj w formie aż zupełnie ostygnie. Krawędzie deseru podważ nożem, odwróć foremkę i wyłóż na płaski talerz. Karmel powinien się rozlać na talerzyk.

Kąpiel wodna: do blachy, w której stoją foremki wlej tyle wody, aby sięgała do połowy wysokości formy. Następnie wstaw do piekarnika i piecz.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8