Krem bawarski z owocami leśnymi
Składniki
300 ml mleka
3 żółtka
70 g cukru pudru
250 ml śmietanki kremówki
3 łyżki żelatyny
1/2 szkl. wody
1/2 op. mieszanki owoców leśnych 350 g
3 łyżki wiórków z czekolady
1 łyżka cukru pudru
1/2 laski wanilii lub 2 łyżeczki cukru waniliowego
Opis

150 g owoców z mieszaki owocowej wsyp na talerz i powoli rozmrażaj w temperaturze pokojowej. Kilka owoców pozostaw do dekoracji.

Przygotuj krem bawarski:

Pół mieszanki owoców leśnych rozgnieć widelcem, aby pozostawić większe kawałki owoców. Odłóż do dekoracji 4 łyżki mieszanki. Przygotuj 3 miseczki. Do każdej wlej tę samą ilość kremu.

Do pierwszej dodaj 3/4 rozgniecionych owoców, do drugiej 1/4, czyli resztę owoców, do trzeciej miseczki nie dodawaj owoców. W ten sposób uzyskasz 2 odcienie fioletu i kolor biały.

Do okrągłej formy silikonowej do pieczenia o średnicy ok. 18 cm (możesz też użyć zwykłej formy np. tortownicy wyłożonej pergaminem) najpierw wlej krem o najciemniejszym kolorze i schowaj go szybko do zamrażarki na kilka min, aby lekko stężał. Następnie wyjmij i połóż na nim drugą warstwę kremu - jasnofioletowego i schowaj do zamrażarki do stężenia. Po kilku minutach wyjmij i rozprowadź na wierzchu krem w kolorze białym.

Formę z kremem zawiń w folię spożywcza, aby deser nie chłonął obcych zapachów i schowaj do lodówki do całkowitego stężenia na ok. 1 godz.

Przygotuj wałeczek z sorbetu:

Odłożone 4 łyżki owoców z mieszanki wymieszaj z 1 łyżką cukru pudru i przełóż na kawałek folii spożywczej, uformuj za jej pomocą cieniutki wałeczek (podobnie jak roladę tu). Wałeczek z owoców zawiń w folię i schowaj do zamrażalnika na ok. 1 godz.

Krem wyjmij z lodówki, wytnij foremką kilka krążków (kremu wystarczy na ok. 3 porcje). Każdy krążek kremu posyp wiórkami z gorzkiej czekolady i udekoruj plasterkiem krojonego wałeczka sorbetu oraz posyp owocami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
3 tygodni temu
10 min.
Dania główne
3 tygodni temu
25 min.
Desery
3 tygodni temu
10 min.
Napoje