Przepisy Krem bawarski z owocami leśnymi

Składniki

300 ml mleka

3 żółtka

70 g cukru pudru

250 ml śmietanki kremówki

3 łyżki żelatyny

1/2 szkl. wody

1/2 op. mieszanki owoców leśnych 350 g

3 łyżki wiórków z czekolady

1 łyżka cukru pudru

1/2 laski wanilii lub 2 łyżeczki cukru waniliowego

Opis

150 g owoców z mieszaki owocowej wsyp na talerz i powoli rozmrażaj w temperaturze pokojowej. Kilka owoców pozostaw do dekoracji.

Przygotuj krem bawarski:

Pół mieszanki owoców leśnych rozgnieć widelcem, aby pozostawić większe kawałki owoców. Odłóż do dekoracji 4 łyżki mieszanki. Przygotuj 3 miseczki. Do każdej wlej tę samą ilość kremu.

Do pierwszej dodaj 3/4 rozgniecionych owoców, do drugiej 1/4, czyli resztę owoców, do trzeciej miseczki nie dodawaj owoców. W ten sposób uzyskasz 2 odcienie fioletu i kolor biały.

Do okrągłej formy silikonowej do pieczenia o średnicy ok. 18 cm (możesz też użyć zwykłej formy np. tortownicy wyłożonej pergaminem) najpierw wlej krem o najciemniejszym kolorze i schowaj go szybko do zamrażarki na kilka min, aby lekko stężał. Następnie wyjmij i połóż na nim drugą warstwę kremu - jasnofioletowego i schowaj do zamrażarki do stężenia. Po kilku minutach wyjmij i rozprowadź na wierzchu krem w kolorze białym.

Formę z kremem zawiń w folię spożywcza, aby deser nie chłonął obcych zapachów i schowaj do lodówki do całkowitego stężenia na ok. 1 godz.

Przygotuj wałeczek z sorbetu:

Odłożone 4 łyżki owoców z mieszanki wymieszaj z 1 łyżką cukru pudru i przełóż na kawałek folii spożywczej, uformuj za jej pomocą cieniutki wałeczek (podobnie jak roladę tu). Wałeczek z owoców zawiń w folię i schowaj do zamrażalnika na ok. 1 godz.

Krem wyjmij z lodówki, wytnij foremką kilka krążków (kremu wystarczy na ok. 3 porcje). Każdy krążek kremu posyp wiórkami z gorzkiej czekolady i udekoruj plasterkiem krojonego wałeczka sorbetu oraz posyp owocami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8