Przepisy Krążki cebulowe

Składniki

3 duże cebule

60 ml mleka

1 duże jajko

2 czubate łyżki mąki

1/2 łyżeczki suszonego tymianku

przyprawy: sól i pieprz

olej do smażenia

Opis

Jajko rozbełtaj w miseczce razem z mlekiem. Mieszając rózgą, dodaj mąkę. Dopraw solą, pieprzem i tymiankiem. Ciasto powinno być nieco gęstsze niż to na naleśniki. Po uzyskaniu właściwej konsystencji, odstaw ciasto na 15 min. W tym czasie obierz cebulę z łupin i pokrój na grube półcentymetrowe plastry. Każdy plaster rozdziel na pojedyncze krążki.  

Na patelni rozgrzej olej. Warstwa oleju powinna mieć ok. 2 cm głębokości. Krążki cebulowe wrzuć do ciasta i wymieszaj. Wyciągaj pojedynczo i układaj obok siebie na rozgrzanej patelni. Smaż z obu stron na złoty kolor. Po ściągnięciu krążków z patelni, osusz je z nadmiaru tłuszczu na ręczniku kuchennym. Podawaj z dipami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8