Przepisy Kotlety ziemniaczane z zielonym groszkiem i gotowanym jajkiem

Składniki

400 g ziemniaków gotowanych puree

50 g mąki ziemniaczanej

3 jaja

50 g groszku zielonego mrożonego

1/2 pęczka natki pietruszki

40 g masła

50 g bułki tartej

50 g kwaśnej śmietany

100 g sosu z pieczonej papryki

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Ugotowane ziemniaki ugnieć tłuczkiem na puree (jak są zimne, zmiel je w maszynce na drobnych oczkach). Wstaw 2 jajka do gotowania na twardo. W rondlu zgotuj dodatkowo 0,5 litra osolonej wody i wsyp mrożony groszek cukrowy. Gotuj przez 2-3 minuty. Następnie odcedź na sitku.

Ugotowane jajka obierz i pokrój w grubą kostkę i dodaj do zmielonych ziemniaków. Wsyp groszek do masy, wbij jedno jajko i dodaj mąkę ziemniaczaną. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Posiekaj natkę pietruszki i dodaj do ziemniaków. Całą masę na kotlety dokładnie wymieszaj. Następnie za pomocą łyżki stołowej podziel ją na porcje. Uformuj każdą na prostokątne kotlety i obtocz w bułce tartej. Następnie spłaszcz wierzch nożem kuchennym.

Na patelni rozgrzej masło i smaż kotlety na średnim ogniu, aż się zrumienią z obu stron. Kotlety rozłóż na półmisku i podawaj z sosem paprykowym i kwaśną śmietaną na wierzchu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8