Przepisy Kotleciki drobiowe

Składniki

2 podwójne filety z kurczaka

2 żółtka

2 ubite na sztywno białka

1 czerwona cebula

1 łyżka mąki ziemniaczanej

1 łyżka mąki pszennej

1 mała papryczka chilli

kilka łyżek oleju do smażenia

przyprawy: sól, pieprz świeżo mielony

Opis

Mięso umyj i odetnij błony oraz chrząstki. Cebulę obierz i umyj. Mięso i cebulę posiekaj w drobną kostkę. Przełóż do miski, dodaj sól, pieprz, posiekane drobno chilli (bez pestek). Żółtka oddziel od białek. Białka przelej do wysokiej miski, a żółtka dodaj do mięsa. Wsyp mąkę do masy mięsnej i wymieszaj. Na koniec ubij na sztywno pianę z białek i wmieszaj ją delikatnie w masę. Na patelni rozgrzej oliwę i na średnim ogniu smaż małe kotleciki z obu stron, do momentu aż się zarumienią. Podawaj z ulubionymi dodatkami np.: sałatkami, pieczywem czy pieczonymi ziemniakami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8