Przepisy Koreczki pingwinki

Składniki

100 g serka śmietankowego

10 oliwek czarnych dużych

10 oliwek czarnych małych

1 ząbek czosnku

1 marchewka

do dekoracji: czerwony pieprz, zielona pietruszka, 1 opakowanie sera camembert, biała rzepa, nitki ugotowanego makaronu

przyprawy: świeżo mielony pieprz

Opis

Marchewkę umyj (nie obieraj) i ugotuj na wpół miękko (przez ok. 15 min).

Po ugotowaniu obierz ją i pokrój w dość grube plastry. Wykrój w plasterkach trójkąty - to będzie podstawa pingwinków. Z wyciętych trójkątów zrób dwa mniejsze – to będą dzioby.

Duże oliwki natnij wzdłuż z jednej strony (nie przecinając ich do końca) i napełnij wnętrze serkiem. Serek wymieszaj z pieprzem. Czosnek obierz, wyciśnij przez wyciskarkę, dodaj do serka i ponownie wymieszaj. Każdą dużą oliwkę napełnij serkiem. W otwór mniejszej oliwki włóż mały trójkącik z marchewki tworząc dziób – wszystko zepnij wykałaczką (kolejno: marchew, oliwka faszerowana serem i mała oliwka).

Z czerwonego pieprzu i pietruszki zrób kokardkę każdemu pingwinkowi. Z sera camembert odetnij biały wierzch z jednej i drugiej strony (na około 0,5 cm) i wytnij z nich kry, poprzyczepiaj do nich pingwinki. Z makaronu wykonaj dodatkowo fale, a z białej rzepy wytnij rybki do dekoracji.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4