Przepisy Koreczki ananasowe marynowane w korzennych przyprawach

Składniki

1 ananas
50 ml soku z ananasa
1 cytryna (sok z 0.5 cytryny)
30 ml oliwy z oliwek
75 g cukru
2 laski wanilii
1 gwiazdka anyżu
20 ml rumu
3 gałązki świeżej bazylii (do dekoracji)

Opis

W rondelku zagotuj sok ananasowy z sokiem z cytryny, wanilią, gwiazdką anyżu oraz cukrem. Odstaw do ostygnięcia.

Ananas obierz z grubej skóry. Najpierw odetnij podstawę i wierzch z liśćmi tak, aby ananas pewnie stał na desce. Zetnij skórę nożem na około, włącznie z czarnymi punktami. Obranego ananasa przekrój na ćwiartki, wytnij jeszcze z każdej części łukowaty rdzeń. Następnie przekrój wzdłuż każdą ćwiartkę i potem w równe kostki.

Zamarynuj PORADA KONTEKSTOWA - MARYNOWANIE ananasa w aromatycznym syropie, dokładając gałązkę bazylii i rumu. Trzymaj ananasa w zalewie 3-4 godz. w lodówce, a następnie odcedź je z zalewy i nabij na wykałaczki. Ułóż przekąski na półmisku, udekoruj gałązkami świeżej bazylii oraz anyżem z marynaty.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.11-2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 18.11.2020 - 2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
40 min.
Desery
2 3 4