Przepisy Kopytka

Składniki

Ciasto:

ok. 1 kg średnich ziemniaków

1 jajko

1 szkl. mąki

1 mała, płaska łyżeczka soli

Do polania:

1 cebula

100 ml oleju lub 100 g słoniny

Opis

Ziemniaki ugotuj do miękkości w osolonej wodzie i przestudź. Ziemniaki do kopytek powinny być zimne (możesz je ugotować dzień wcześniej).

Ostudzone ziemniaki dokładnie zagnieć, aby nie było grudek. Następnie dodaj jajko i wymieszaj, dodaj mąkę, sól i ponownie wymieszaj. Za pomocą dłoni zagnieć ciasto. Podziel je na kilka mniejszych kulek wielkości średnich pomarańczy. Blat posyp mąką i ułóż na nim ciasto. Z wierzchu oprósz je mąką i przykryj czystą ściereczką, aby nie obsychało. W międzyczasie wstaw na gaz garnek z posoloną wodą i doprowadź do wrzenia.

Z każdej kuli ciasta kolejno roluj dłońmi wałeczek. Następnie lekko spłaszcz go nożem i krój pod skosem w 3 cm kawałki. Kopytka układaj na posypanym mąką blacie, oprósz je również lekko z wierzchu, po czym wrzucaj partiami do gotującej się wody, tak by wypełniały dno garnka, ale nie nachodziły na siebie (wody w garnku powinno być dużo, aby kopytka mogły swobodnie pływać).

Gotuj kopytka przez ok. 3 min od chwili wypłynięcia na powierzchnię wody. Ugotowane kopytka wyjmuj na talerz za pomocą łyżki cedzakowej na durszlak, aby odciekły z wody. Podawaj z cebulką podsmażoną na tłuszczu lub na stopionym smalcu. Możesz także przed podaniem zarumienić lekko kopytka na rozgrzanym tłuszczu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4