Przepisy Konfitura ze śliwek

Składniki

ok. 1 kg śliwek węgierek

10 łyżeczek oleju

2 łyżki cukru

1 płaska łyżeczka soli kamiennej

1 łyżeczka suszonego majeranku

1 łyżeczka listków świeżego rozmarynu

sok z 1/2 cytryny

Opis

Słoiki i pokrywki wyparz w gorącej wodzie. Ustaw je na ściereczce do góry dnem, aby ociekły z wody. Upewnij się że pokrywki są suche. Śliwki umyj i pokrój na połówki, usuń pestki. Na patelni z delikatnie podgrzanym olejem przesmaż śliwki (ok. 2-3 min) tak, aby skórka nie popękała i nie zmiękła. Następnie dodaj cukier, sól, zioła, sok z cytryny i wymieszaj. Śliwki zdejmij z ognia i wkładaj do wyparzonych słoiczków do wysokości ok. 2 cm poniżej brzegu słoika. Konfitury lekko zakręcaj.

Dno dużego garnka wyłóż ściereczką, postaw na niej słoiki i zalej wodą do 2/3 ich wysokości. Gotuj pod przykryciem na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU przez ok. 10 min od czasu zagotowania wody. Po pasteryzacji nakrętki mocno dokręć. Słoiczki wyjmij i postaw do góry dnem do czasu ostudzenia. Przechowuj w chłodnym, zaciemnionym miejscu.

Konfiturę podawaj do mięs, np. do pieczeni lub smażonej wołowiny. Z podanych składników wyjdzie ok. 4 średniej wielkości słowików konfitur.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8