Przepisy Konfitura z kumkwatu z lodami i miodowym krakersem

Składniki

200 g kumkwatów 

200 ml lodów śmietankowych 

1/2 wanilii 

200 g cukru 

1/2 limonki 

5 g imbiru 

100 ml wina białego 

50 ml wody 50 g miodu 

20 g cukru pudru 

30 g masła 

10 g mąki

Opis

Umyj kumkwaty i odetnij zielone końcówki po łodyżce. Przetnij owoce najpierw na pół, a potem na ćwiartki. Usuń ewentualne pestki. Imbir obierz i pokrój w plasterki. Wanilię przekrój na pół i nożem wyskrob aromatyczne ziarna. Limonkę pokrój w półplasterki.  

W rondelku podgrzej cukier wraz z winem i od razu dodaj kumkwaty, imbir, wanilię i limonkę. Gotuj owoce powoli przez 20 min. Dolej wodę i gotuj kolejne 20 min, aż kumkwaty zrobią się szkliste. Odstaw konfiturę, aby ostygła i zgęstniała. 

W misce wymieszaj miód z masłem i lekko podgrzej na garnku z parą, aby masło lepiej połączyło się z miodem. Dosyp cukier puder oraz mąkę i dobrze wymieszaj. Rozgrzej piekarnik do temp. 160°. Masę miodową rozlej na papier pergaminowy i równomiernie rozprowadź łyżką, by powstała cienka warstwa. Wstaw masę do pieczenia na ok. 5-10 min. W ten sposób powstanie lekko rumiany krakers miodowy. Wyjmij go z piekarnika i odstaw do ostygnięcia. Połam krakersa na małe kawałki i odłóż do dekoracji. 

Konfiturę nałóż na talerz. Na środku konfitury połóż gałkę lodów śmietankowych. Wbij dekoracyjnie krakersa i od razu podawaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8