Przepisy Konfitura ananasowa

Składniki

1 duży ananas

150 ml soku pomarańczowego

150 cukru żelującego

Dodatkowo:

3 słoiki

Opis

Ananasa obierz i pokrój w kostkę. Następnie kawałki owoca przełóż do naczynia żaroodpornego i piecz w temp. 200° przez ok. 10–15 min. W tym czasie wyparz i wysusz słoiczki oraz zakrętki.

Sok pomarańczowy wymieszaj z cukrem żelującym. Z piekarnika wyjmij ananasa i przełóż do garnuszka. Owoce zalej sokiem pomarańczowym i stale mieszając, podgrzewaj ok. 1 min. Słoiki natychmiast wypełniaj konfiturą, pozostawiając od góry ok. 2 cm pustej przestrzeni. Zanim szczelnie zakręcisz słoiki, upewnij się, że pokrywki są suche. Następnie gotowe konfitury odstaw do góry dnem do ostygnięcia. Przechowuj je w zaciemnionym i suchym miejscu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 28.05-03.06.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8