Przepisy Kompot truskawkowo-jabłkowy z nutą mięty

Składniki

500 g truskawek

2 jabłka

60 g cukru

2-3 gałązki mięty

Opis

Gałązki mięty opłucz i osusz. Truskawki opłucz i obierz z szypułek. Odłóż 4–5 truskawek, pozostałe wrzuć do garnuszka.  

Umyj jabłka i pokrój na ósemki, pozbawiając je gniazd nasiennych. Pokrojone jabłka dołóż do garnka z truskawkami. Zasyp owoce cukrem i zalej litrem wody. Zagotuj całość, zmniejsz ogień i gotuj jeszcze na małym ogniu przez 8–10 minut. 

Po 10 minutach zdejmij garnek z ognia, przykryj i odstaw na kolejne 10 minut. W tym czasie pokrój w plasterki odłożone wcześniej truskawki. Wraz z miętą włóż do naczynia, w którym podasz kompot.  

Ciepły kompot przecedź prosto do naczynia z truskawkami i miętą. Ostudź i podaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8