Przepisy Kompot korzenny z nutą imbiru

Składniki

200 g śliwek suszonych

2 jabłka

40 g miodu

1 pomarańcza

20 g imbiru

1 banan

5 g cynamonu

4 goździki

1/4 laski wanilii

200 g cukru

1,5 l wody

Opis

Rozgrzej piekarnik do temperatury 180°. Jabłka pokrój na ćwiartki i włóż do formy. Nie obieraj ze skórki, gdyż nada ona niepowtarzalny smak kompotowi. Polej jabłka miodem i wstaw do pieczenia na 20 minut.

W tym czasie do garnka włóż śliwki i kawałki obranego banana. Pomarańczę pokrój w plasterki i dodaj do owoców. Imbir obierz i pokrój w plasterki. Wanilię rozkrój i wydrąż pestki. Dodaj całość do owoców. Wsyp cukier i wlej wodę. Całość wstaw do gotowania. Dodaj teraz cynamon i goździki oraz pieczone kawałki jabłek w miodowym karmelu.

Gotuj kompot przez 20 minut i potem odstaw do schłodzenia. Idealnie jest zrobić kompot dzień wcześniej, aby owoce oddały cały swój aromat. Jeśli kompot jest za słodki, to można rozcieńczyć go przegotowaną wodą lub od razu zmniejszyć ilość cukru.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8