Przepisy Kompot gruszkowy z płatkami kokosa

Składniki

750 g gruszek 

300 g cukru 

1/2 kokosa 

1 cytryna 

2 duże słoiki – 0,9 l + pasujące pokrywki

Opis

Gruszki umyj i pokrój na ćwiartki. Usuń z nich nasiona i pokrój na mniejsze kawałki. Umyj też dokładnie słoiki. Wsyp owoce do 3/4 wysokości w słoiki. Zasyp je cukrem, licząc ok. 150 g czyli 8 łyżek stołowych na słoik. Umyj cytrynę i sparz ją dokładnie wrzątkiem. Pokrój w plasterki i włóż po równo do 2 słoików. 

Następnie umyj kokosa. Przebij dwa otwory szpikulcem kuchennym i zlej mleczko koksowe. Rozłup owoc tasakiem lub owiń w szmatkę i uderz zdecydowanie garnkiem z grubym dnem. Wyjmij miąższ z łupiny, a potem nożykiem do obierania warzyw zetnij wiórki kokosa. Dodaj do owoców w słoikach. 

Zagotuj wodę i wrzątkiem zalej do pełna owoce z cukrem. Następnie zakręć słoiki i wstaw do pasteryzacji PORADA KONTEKSTOWA - PASTERYZACJA . Jeżeli nie masz dużego garnka, możesz wykorzystać piekarnik. Wstaw więc słoiki do piekarnika i ustaw temp. 90°. Włącz dodatkowo termoobieg i przetrzymaj w środku słoiki ok. 1,5 godz. do ich całkowitego zamknięcia. 

Gotowe ostrożnie wyjmij, odwróć dnem do góry i postaw na szmatce, aby ostygły. Przechowuj słoiki w chłodnym miejscu. Kompot jest bardzo aromatyczny i słodki, więc możesz rozcieńczać go wodą już po wlaniu do szklanek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8