Przepisy Kompot czereśniowy z wanilią i cytryną

Składniki

600 g czereśni
1 cytryna
¼ laski wanilii
300 g cukru
1 l wody
2 słoiki (0.9 l)
2 pokrywki

Opis

Czereśnie umyj i oderwij tzw. "ogonki”. Umyj dokładnie słoiki. Wsyp owoce do 3/4 wysokości słoika. Zasyp je cukrem, licząc ok. 150 g czyli 8 łyżek stołowych na słoik. Umyj cytrynę i sparz ją dokładnie wrzątkiem. Pokrój w plasterki i włóż po równo do 2 słoików.

Wanilię przekrój na pół i wydłub z niej aromatyczne ziarna. Następnie dodaj do owoców. Zagotuj wodę i wrzątkiem zalej owoce z cukrem w słoikach. Zakręć je i wstaw do pasteryzacji PORADA KONTEKSTOWA - PASTERYZACJA. Jeżeli nie masz dużego garnka, możesz wykorzystać piekarnik. Wstaw więc słoiki do piekarnika i ustaw temp. 90°. Włącz dodatkowo termoobieg i przetrzymaj w środku słoiki ok. 1,5 godz. do ich całkowitego zamknięcia.  

Gotowe ostrożnie wyjmij, odwróć dnem do góry i postaw na szmatce, aby ostygły. Przechowuj słoiki w chłodnym miejscu. Kompot jest bardzo aromatyczny i słodki, więc możesz rozcieńczać go wodą już po wlaniu do szklanek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 1.10-7.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8