Przepisy Kolorowe trufelki

Składniki

Ciasto:

200 g gorzkiej czekolady

200 ml śmietanki 30%

70 g masła

2 łyżki cukru pudru

1 łyżeczka olejku pomarańczowego

Do obtoczenia:

kolorowa posypka cukrowa

4 suszone morele

1 łyżeczka cukru pudru

2 łyżki posiekanych orzechów włoskich

Opis

Przygotuj metalową miskę i garnek o podobnej średnicy (miska nie może wpadać do garnka). Na dno garnka wlej tyle wody, żeby postawiona na garnku miska nie dotykała jej powierzchni. Wodę zagotuj i trzymaj na średnim ogniu. Czekoladę połam i wrzuć do miski. Miskę postaw nad gotującą się wodą. Delikatnie mieszając, rozpuść czekoladę. Kiedy czekolada się rozpuści, zestaw miskę razem z garnkiem z ognia.

W osobnym garnuszku zagotuj śmietanę z cukrem pudrem (nie gotuj jej długo). Gorącą śmietankę wlewaj cienkim strumieniem do ciepłej czekolady, cały czas delikatnie mieszając. Kiedy śmietanka połączy się z czekoladą, dodaj olejek pomarańczowy, jeszcze raz wymieszaj i zestaw miskę z garnka z gorącą wodą.

Masło pokrój na kawałki i wrzuć do ciepłej masy. Delikatnie wymieszaj i zostaw masę do ostygnięcia. Kiedy masa ostygnie do temperatury pokojowej, wstaw ją do lodówki na ok. 40 min.

W tym czasie posiekaj morele i wymieszaj z cukrem pudrem (kawałki moreli nie będą się sklejały). Posiekane morele, orzechy i posypkę rozłóż na talerzykach. Wyciągnij lekko stężałą masę z lodówki. Łyżeczką nabieraj porcję masy i obtaczaj w rozdrobnionych bakaliach i posypce. Trufelki spłaszczaj od spodu.

Gotowe trufelki ułóż na płaskim talerzu i wstaw do lodówki na minimum 2 godziny. Trufelki najlepiej przygotować dzień przed podaniem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8