Przepisy Kolorowe pianki

Składniki

2 surowe białka z jajek

100 g cukru

1/2 op. galaretki gruszkowej

85 ml wody do syropu

60 ml gorącej wody do galaretki

kilka gotowych waflowych minirożków

1 łyżka mąki ziemniaczanej

1 łyżka cukru pudru

barwniki spożywcze

Sposób przygotowania

1

Cukier i 85 ml wody umieść w garnku. Zagotuj, zmniejsz ogień i gotuj na małym ogniu przez około 6–7 min, aż syrop stanie się lekko złoty. W tym czasie dokładnie rozpuść galaretkę gruszkową w 60 ml gorącej wody.

2

Pod koniec gotowania syropu zacznij ubijać w misce białka. Równocześnie zdejmij garnek z syropem z ognia i kiedy ubijane białka zaczną sztywnieć, wlej do nich cienkim strumyczkiem gorący syrop. Nie przestawaj miksować. Na koniec ubijania dodaj powoli rozpuszczoną galaretkę. Ubijaj, aż masa trochę przestygnie i nabierze konsystencji lepkiego kremu.

3

Rozłożony papier do pieczenia posyp mieszanką mąki ziemniaczanej i cukru pudru. Masę piankową podziel na porcje (tyle porcji, ile barwników). Każdą porcję wymieszaj z barwnikiem spożywczym. Masę na pianki przełóż do szprycy i uformuj na papierze lub bezpośrednio w waflowych rożkach małe pianki. Zostaw do wyschnięcia. Pianki warto oprószyć dodatkowo mąką ziemniaczaną wymieszaną z cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8