Przepisy Koktajl z mlekiem migdałowym, bananami i malinami

Składniki

100 g płatków owsianych

2 banany 

100 g malin 

2 łyżki miodu 

Mleko migdałowe:

150 g migdałów

1 l wody mineralnej niegazowanej

Opis

Przygotuj mleko migdałowe. Namocz migdały przez 12 godzin w zimnej wodzie. Potem zlej wodę, w której orzechy się moczyły. Odmierz jeden litr wody mineralnej niegazowanej i wsyp do niej orzechy. Zmiksuj na bardzo szybkich obrotach, przy pomocy blendera lub miksera. Na sicie kuchennym rozłóż bawełnianą szmatkę i przelej mleko. Powól, aby mleko swobodnie odciekało. Pod koniec zawiń rogi i skręć szmatkę w tzw. tobołek i jeszcze wyciśnij  migdały. Takie mleko przelej do butelki. Możesz je przechowywać w lodówce do 48 godzin. 

Do wysokiego naczynia lub blendera wsyp płatki owsiane i dodaj banany. Wlej miód i mleko. Zmiksuj wszystko na gładki koktajl. Do szklanki wsyp maliny i zalej koktajlem. Jeśli chcesz możesz łyżką rozgnieść maliny. Koktajl jest bardzo pożywny rano, gdyż dostarcza wielu cennych składników odżywczych.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8