Przepisy Kokosowo-truskawkowe smoothie dla kibiców

Składniki

300 g mrożonych truskawek

150 ml mleczka kokosowego

150 ml mleka lub mleka skondensowanego niesłodzonego

2 łyżki cukru

1 laska wanilii

kilka świeżych truskawek

1/2 tabliczki białej czekolady

Sposób przygotowania

1

Czekoladę połam na mniejsze kawałki i włóż do małego naczynia żaroodpornego. Piekarnik nagrzej do 200° i włóż naczynie do piekarnika na 2 minuty (nie dłużej).

2

Czekolada powinna tylko lekko się roztopić. Wyjmując naczynie, pamiętaj o rękawicach, aby się nie poparzyć. Za pomocą patyczka (np. do szaszłyków) energicznie rozmieszaj czekoladę. 

3

Truskawki umyj i osusz, nabij na patyczek i zanurz w czekoladzie do połowy.

4

Truskawki połóż na talerzyku, aby czekolada zupełnie zastygła.

5

Mrożone truskawki zmiksuj z kilkoma łyżkami cukru i ciepłej wody, dodaj więcej wody, jeśli mus będzie za gęsty. Mleczko kokosowe zagotuj z mlekiem i jedną laską wanilii. Doprowadź do wrzenia, wyłącz gaz, a potem pozostaw do wystudzenia, nie wyjmując wanilii. Dobrze schłodź, przelej do małego dzbanuszka. Zmiksowane truskawki przełóż delikatnie łyżeczką do połowy szklanek

6

A mleko lej po łyżce, aby składniki nie wymieszały się ze sobą. 

7

Truskawki w czekoladzie natnij do połowy

8

aby potem nasadź je na brzeg szklanki. Schłodzone podawaj od razu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8