Przepisy Kokosowa panna cotta

Składniki

150 ml śmietanki 36%

150 ml mleczka kokosowego

1/2 świeżego ananasa

80 g cukru

1 łyżka żelatyny

1 łyżka cytryny

4 łyżki gorącej wody

2 łyżki zimnej wody

pitaja (smoczy owoc) do dekoracji

Bita śmietana:

150 ml śmietanki 36%

1/2 szkl. wiórków kokosowych

1 łyżka cukru pudru

Opis

Śmietankę połącz z mleczkiem kokosowym w rondlu i podgrzewaj na wolnym ogniu stale mieszając. W momencie gotowania dodaj cukier i mieszaj aż cukier się rozpuści. Zdejmij rondel z ognia. 1 łyżkę żelatyny wymieszaj z 2 łyżkami zimnej wody, aby napęczniała, a następnie rozpuść w 4 łyżkach gorącej wody. Żelatynę wlej do rondla i ponownie wszystko zagotuj, stale mieszając. Następnie dodaj sok z cytryny i dokładnie wymieszaj. Masę z rondla przelej do plastykowych bądź gumowych pojemników, z których łatwo będziesz mógł ją później wyjąć. Następnie pojemniki wstaw do lodówki do stężenia na ok. 1,5 godziny.

Przygotuj bitą śmietanę: dobrze schłodzoną śmietankę ubij na sztywno z 1 łyżką cukru pudru, a następnie wymieszaj z wiórkami kokosowymi. Gotową włóż do lodówki.

Przygotuj mus: 1/4 świeżego ananasa zmiksuj na gładki mus, dodaj łyżkę cytryny i wymieszaj.

Zastygnięty deser i bitą śmietanę wyjmij z lodówki. Deser przełóż na talerze, polej musem ananasowym, udekoruj bitą śmietaną i smoczym owocem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
20 min.
Zupy
2 3 4