Przepisy Kofte - zraziki w pikantnym sosie

Składniki

450 g filetu z indyka
½ papryki czerwonej
3 ząbki czosnku
2 łyżeczki kminku
½ cebuli
3 łyżki oleju słonecznikowego
1 szklanka wody
4 chilli
pieprz czarny mielony
sól

Opis

Zmieszaj ze sobą pokrojoną w drobną kostkę czerwoną paprykę, 1 posiekany drobno ząbek czosnku, pieprz i kminek. Dodaj do tego posiekaną w kostkę cebulę, dopraw solą i pieprzem. Wymieszane wcześniej składniki wrzuć do miski i połącz z mięsem z indyka.

Zwilż dłonie i z wymieszanych składników formuj podłużne pulpety. Tak ukształtowane mięso smaż na patelni przez 10 min, cały czas obracając, aby nie straciło swojego kształtu. Podlej 1 szklanką wody, posól i dodaj w całości papryczki chilli oraz 2 starte ząbki czosnku. Gotuj mięso w powstałym sosie na małym ogniu przez ok. 15 - 20 min.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 22.10-28.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8