Przepisy Knedle

Składniki

1 kg ziemniaków

2 szkl. mąki pszennej

1 jajko

4 łyżki smalcu

sól

Opis

Ziemniaki umyj i ugotuj w skórce w osolonej wodzie. Następnie przestudź, obierz ze skóry i zmiel. Do ziemniaków dodaj mąkę, jajko i sól. Rękami zagnieć ciasto. Następnie uformuj wałek z ciasta i pokrój go na ok. 1,5 cm grubości plastry. W zwilżonych wodą dłoniach formuj kulki wielkości śliwki.

Na patelni rozgrzej smalec (2 łyżki) i obsmaż knedle z każdej strony. Formę do zapiekania również posmaruj smalcem (2 łyżki), przełóż kluski i piecz w dobrze nagrzanym piekarniku do 230° przez ok. 15 min. Gotowe knedel podawaj z sosem grzybowym lub polane masłem z bułką tartą.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8