Przepisy Knedle śliwkowe w migdałowym cieście

Składniki

500 g ziemniaków

125 g mąki ziemniaczanej 

50 g płatków migdałów 

2 krople aromatu migdałowego 

1 jajko 

200 g śliwek 

30 g cukru pudru 

5 g cynamonu 

30 g masła 

sól

Sos cynamonowy:

100 ml śmietanki 30% 

2 żółtka

50 g cukru 

1/4 laski wanilii 

1 łyżeczka cynamonu 

10 ml burbonu 

Opis

Przygotuj sos cynamonowy. Do rondelka wlej śmietankę, dodaj cukier, wanilię, cynamon oraz burbon. Zagotuj razem. W misce rozmieszaj żółtka i wlej odrobinę gorącej śmietanki. Wymieszaj żółtka i przelej całość do reszty śmietanki. Wymieszaj razem i ponownie wstaw do grzania. Tym razem na małym  gazie i cały czas mieszaj,  aby nie zrobić „jajecznicy”. Śmietanka lekko zgęstnieje do konsystencji sosu. Przelej natychmiast do miseczki i odstaw.

Ziemniaki obierz i wstaw do gotowania. Jak tylko będą miękkie, to odsącz z wody i ugnieć jak na puree. Odstaw, aby lekko przestygły. Płatki migdałowe podpraż na suchej patelni na złoty kolor.

Umyj śliwki i wyjmij pestki. Przekrój na ćwiartki i obsyp cukrem pudrem i cynamonem. Z ziemniaków uklep równą podstawę i podziel ją na ćwiartki. Wybierz jedną z nich i wsyp na równo mąkę ziemniaczaną oraz jajko. Dodaj aromat migdałowy i zagnieć gładkie ciasto. Przygotuj wałek z ciasta ziemniaczanego i pokrój na równe porcje pod knedle. Każdą porcję rozpłaszcz w ręce i włóż śliwki tyle, ile zdołasz najwięcej. Zlep ciasto i uformuj kulę. Obsyp w prażonych płatkach migdałowych i dociśnij całość.

W garnku wstaw do gotowania wodę i lekko przypraw solą. Jak tylko woda zawrze, to wkładaj knedle i gotuj na lekkim ogniu, aż wypłyną – wtedy nakryj garnek i jeszcze potrzymaj kluski przez 3 minuty. Wyjmij z garnka i polej lekko masłem, aby się nie skleiły. Przełóż na półmisek, polej sosem cynamonowym. Posyp dodatkowo pozostałymi migdałami i cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8