Przepisy Kluski z makiem

Składniki

2 szklanki mąki

1 jajko

3/4 szklanki wody

przyprawy: sól

Masa makowa:

1 szklanka maku

3 łyżki miodu

½ szklanki słodkiej śmietanki

3 łyżki rodzynek

3 łyżki posiekanych orzechów włoskich

1 pomarańcza

Opis

Zagnieć ciasto z mąki, wody i jajka. Rozwałkuj i posyp mąką. Wykrawaj dowolne kształty (klasycznie możesz pokroić w kwadraciki) i gotuj kluski we wrzącej, osolonej wodzie przez ok. 10 min od momentu wypłynięcia.

Przygotuj skórkę pomarańczową: skórkę z pomarańczy namocz na godzinę w wodzie, co najmniej raz zmień wodę. W 1 l wody rozpuść ½ kg cukru, włóż skórkę do syropu i gotuj przez 1 godz., aż do zgęstnienie syropu. Wyjmij skórki i pozostaw do ostygnięcia. Pokrój je drobno w paseczki lub kosteczkę.

Przygotuj masę makową: namocz mak (15 min), odcedź i zalej wodą tak, aby go przykryła. Gotuj mak przez ok. 30 min i odcedź go ponownie. Ostudź i przepuść przez maszynkę dwa razy. Wymieszaj z miodem, śmietanką, orzechami i 1 łyżką posiekanej, smażonej skórki pomarańczowej, a następnie podgotuj przez ok. 10 min stale mieszając.

Możesz też użyć gotowej masy makowej, wówczas czas przygotowania potrawy znacznie się skróci.

Wymieszaj kluski z makiem. Możesz osobno podawać słodką śmietankę.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 4.06-09.06.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8