Przepisy Kluseczki z bułki pszennej i szpinaku w sosie z białego wina i płatkami parmezanu

Składniki

​100 g szpinaku świeżego

1/3 l mleka

50 g bułki tartej

1/2 bułki wrocławskiej lub 2 kajzerki

1 jajko

50 g masła

1 klin parmezanu

50 g parmezanu tartego

20 g parmezanu w płatkach

50 ml wina białego wytrawnego

100 ml bulionu warzywnego

20 ml oliwy

przyprawy: sól, pieprz czarny, gałka muszkatołowa

Opis

Do garnka wlej litr wody i posól. Świeży szpinak wypłucz w dokładnie w wodzie. Odłóż kilka liści do sosu. Odsącz resztę szpinaku z wody i przełóż do gotującej się wody. Gdy tylko szpinak zacznie wiotczeć, odcedź na sitku. Wyciśnij z nadmiaru wody.

Bułkę pokrój w kostkę i zalej mlekiem. Wymieszaj dokładnie, aby mleko wsiąknęło w miąższ. Jak tylko bułka napęcznieje, odciśnij ją rękami z mleka. Przełóż do miski i dodaj szpinak. Przypraw solą, pieprzem oraz gałką muszkatołową. Dodaj tarty parmezan, jajko oraz bułkę tartą. Wymieszaj dokładnie. W szerokim garnku wstaw osoloną wodę do gotowania klusek.

Z masy uformuj kulki średniej wielkości. Gotuj kluski przez ok. 10 minut, a jak wypłyną to jeszcze pod przykryciem ok. 3-4 minuty. W tym czasie w rondelku zagotuj białe wino i wygotuj płyn do połowy objętości. Następnie dodaj bulion, przypraw solą i ewentualnie pieprzem. Na koniec dodaj zimne masło i zmiksuj blenderem. Zimne masło lekko zagęści sos. Dodaj do niego kilka liści świeżego szpinaku. Na półmisek wyjmij kluseczki, polej sosem i oliwą. Do dekoracji wykorzystaj płatki parmezanu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8