Przepisy Kluseczki jaglane z twarożkiem i suszonymi pomidorami

Składniki

200 g kaszy jaglanej ugotowanej 

100 g twarożka 

2 jajka 

50 g mąki kukurydzianej 

50 g mąki ziemniaczanej

50–80 g płatków jaglanych 

30 g suszonych pomidorów 

50 g masła 

natka pietruszki 

przyprawy: sól, pieprz

Sposób przygotowania

 alt=
1

Kaszę przełóż do miski, dodaj pokruszony twaróg i wymieszaj. Wbij jajka, przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Pokrój drobno suszone pomidory i natkę pietruszki. Wsyp mąkę ziemniaczaną i kukurydzianą. Wymieszaj – jeśli ciasto na kluseczki będzie za rzadkie, wsyp płatki jaglane.  

 alt=
2

Na desce podziel ciasto na kawałki i każdy zroluj w wałek. Pokrój nożem na talarki i posyp płatkami jaglanymi.

 alt=
3

Wstaw wodę do gotowania. Jak tylko woda się zagotuje, lekko ją posól i wrzucaj kluseczki. Gotuj przez 3–4 minuty, aż wypłyną na powierzchnię. 

 alt=
4

Gotowe kluseczki przełóż na półmisek. Dodatkowo dodaj kawałki masła. Dekoruj listkami natki pietruszki i od razu podawaj.  

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4